top of page

ביט סייבר – BEAT SABER – גרסת Darth Maul

ביט סייבר – BEAT SABER – גרסת Darth Maul

המשחק ביט סייבר – Beat Saber מהיוצרים של Hyperbolic Magnetism, 

היה אחד מאותם משחקים ברי מזל בחנויות משחקי ה VR שזכו לחשיפה נרחבת ברשתות החברתיות ובמדיה . 

ההייפ והטירוף סביב "BEAT SABER" החל עוד הרבה לפני שהמשחק עצמו יצא לחנות, בעיקר בזכות סירטונים שהופצו באופן מכוון על מנת לחמם את הקהל לקראת תוכן מגניב מאוד, אך בעיקר חדש ואיכותי בצורה של משחק שקצת דומה בעקרון ל AUDIOSHIELD. כבר מרגע ההשקה של הטריילר, אנשים רבים המתינו ועקבו מקרוב, כמונו, אחרי משחק המציאות המדומה הקצבי החדש הזה.


סקירה כללית

במשחק Beat Saber, השחקנים ישלטו בשני חרבות אור בצבעים שונים, בעזרת הידיים שלהם ויצטרכו לבצע תנועות חיתוך של "ביטים" שנעים לקראת השחקן בצורה של קוביות תלת מימדיות. כל קוביה בצבע מתאים לחרב אור, ועליכם לחתוך את הקוביה בהתאמה עם חרב האור בצבע המתאים. הקוביות עצמן מתוזמנות לפי קצב המוזיקה, בדיוק לפי המקצב והם עפים לקראת השחקן בקצב שנקבע לפי המוזיקה ולפי רמת המשחק שנבחרה.

משחק המציאות המדומה הזה שוחרר בראשון למאי לחנות סטים ואוקולוס. ניתן לשחק במשחק ביט סייבר באוקולוס ריפט, HTC Vive, וקסדות המציאות המדומה המעורבות של ווינדוס. כבר בימים הראשונים ניתן היה לראות כמות גבוה מ 1000 שחקנים ששחקו במשחק בו זמנית, הישג ראשון מאוד משמעותי לחברה המפתחת. יותר מהכל, העובדה שהמשחק ביט סייבר צבר כל כך הרבה שחקנים כבר מהימים הראשונים מראה את העוצמה של הקהילה וכיצד שיווק חכם יכול להתבצע בכל האפיקים במדיה. מהר מאוד המשחק הגיע לרשימת חמשת המשחקים המשוחקים ביותר בסטים. ואף יותר מזה כיום…

ניתן לראות כי נכון לכתיבת שורות אלה המשחק ביט סייבר נמצא בראש טבלת המשחקים הפופלריים בסטים.

גיימפליי – כיצד המשחק עובד

נכון להיום יש 10 שירים. כל השירים הופקו על ידי אמן בשם Jaroslav Beck ויוצרים ביחד פלייליסט מגוון יחסית לכמות השירים שיש. השירים האלה מאוד משלהבים וכבר מהניסיון הראשון מכניסים לאווירה ייחודית למשחק. חשוב לציין – לאחר שמשחקים בביט סייבר זמן ממושך המשחק עצמו קצת חוזר על עצמו, אבל אנחנו כמו 99 אחוז מהמשתמשים מקווים ששירים נוספים יתווספו במהרה.

רמת הקושי של המשחק משתנה בהתם לרמה שבוחרים ולשירים עצמם, בדומה למשחקים דומים המבוססים על מקצב המוסיקה. רק שבניגוד למשחקים כמו אודיושילד, או גיטר הירו במשחק הזה משתמשים באלמנט אהוב, מגניב, גיקי ומאוד מאוד "טבעי" לחיתוך – חרבות אור בדומה למה שניתן לראות במלחמת הכוכבים. חרבות האור בביט סייבר, מעבר למוסיקה, והתזמון הכל כך מדויק של הקוביות של הביט הן אלמנט מנצח, שהופך את החוויה כולה למהנה במיוחד.

לאחר שתנסו את הרמות השונות של המשחק תוכלו לשים לב שיש הבדל משמעותי בין הרמות hard ו expert. בזמן שיחסית קל להתמודד ולעלות ברמות, ברגע שמנסים את רמת ה"מומחה" , רמת הקושי של המשחק עולה בצורה ניכרת, עד כדי כך שקשה להבין מה קורה ומה הביט שמגיע לקראתכם. אנחנו לא אומרים שזה דבר רע! אבל שימו לב להבדל בקפיצות בין רמות הקושי, ואל תתבאסו יותר מדי.

מכניקת משחק ובקרי שליטה

מכניקת / סגנון המשחק של ביט סייבר מאוד מהנה. את רוב זמן המשחק תבלו באותו מקום מבחינת מיקום יחסי בשטח ההסתובבות שלכם, חוץ מתנועות ידיים אינטנסיביות מאוד. יהיו מכשולים בצורה של קירות אופקיים או קירות אנכיים שלעיתים ינועו לקראתכם, והם יגרמו לכם להתכופף או לזוז אבל זה פחות או יותר הכל מבחינת תנועה מרחבית.

המשחק ביט סייבר די שונה מרוב כותרי ה AAA במציאות מדומה. רוב המשחקים הללו מצריכים תנועה רבה במרחב והם בדרך כלל כוללים עולמות ומפות נרחבות. בניגוד אליהם החליטו ב Hyperbolic Magnetism לבחור בנתיב שונה, ולהשקיע בפיתוח של משחק שהוא ברובו בעמידה במקום.

כפי שאמרנו, רמות הקושי ישפיעו מאוד על המשחק עצמו ועל מידת הריכוז שתצטרכו להשקיע במשחק. הקוביות שינועו לקראתכם, יראו לכם באיזה אופן עליכם לבצע את תנועת החיתוך. על הקוביות עצמן תוכלו לזהות חצים שמפנים למטה, שמאלה, ימינה, למטה ואפילו בזוויות שונות. יהיה עליכם לבצע את תנועה החיתוך עם הבקרים בהתאמה.

Hyperbolic Magnetism ביצעו עבודה מצויינת מבחינת התזמון של הקוביות וגם מבחינת הגרפיקה עצמה של החיתוך, שתגרום לקוביות "להקרע" כאילו באמת חתכתם אותם בפגיעה.

אתם חייבים להיות מדויקים בתזמון מכיוון שקצב התנועה של הקוביות משתנה. ככל שתשחקו יותר, ותהיו חדים ומוכנים תתקדמו יותר בניקוד, ברמה וביכולת שלכם.

מתחת תוכלו לראות את הסרטון הראשון שפורסם ביוטיוב ואת אחד הסרטונים האחרונים שזכה לחשיפה נרחבת ברחבי הרשתואז זה קרה…

ראיתי סרטון שרץ ברשת של בחור שלקח, עשה משהו פשוט יחסית, אך התוצאה הייתה מדהימה.

על ידי חיבור של שני שלטי ה VIVE מתקבלת חרב אחת, בשני צבעים, בה יש לשלוט….

פרץ גיקיות מתבקש:

ממש כמו "Darth Maul" ממלחמת הכוכבים.

  1. מצטער, לא מצאתי את הסרטון המקורי של הבחור, היום כבר יש הרבה, במידה ומישהו מוצא, נא לשלוח לי =)

אז עשיתי את זה, שמתי וייב, ונכנסתי ל"סרט" מאוד מאוד רציני….

לא זוכר מתי צחקתי ככה בקול רם… (הושתק)


שורה תחתונה – כיף או לא?

אנחנו לא שיחקנו או בדקנו את המשחק במשך שעות, אני חושב שבמסתכם יש לנו כחמש שעות משחק ביחד, אבל מתגובות של חברינו מרחבי העולם המסקנה העולה – גם אחרי שעות של משחק, עדיין מאוד כיף לשחק בביט סייבר. רמות הקושי בהחלט מספקות עניין נוסף, כי כמות השירים המוגבלת יחסית היא החסרון המשמעותי. נוכח החשיפה הכל כך משמעותית של המשחק אנשים רבים היו שמחים לנסות מציאות מדומה רק בשביל לראות על מה כל הבלאגן ברשתות החברתיות.

המשחק ביט סייבר מאפשר לשחקנים להיות מאוד יצירתיים באופן המשחק עצמו. יש אפשרות לשחק בלי חצים על גבי הקוביות, דבר המאפשר לחתוך את הקוביות באופן חופשי ומכל כיוון. באמצעות האפשרות הזאת, גולשים כמו Ragesaq ועבדכם הנאמן, לקחו את שני השלטים, חיברו אותם קצה אל קצה וכעת מתקבלת חרב אור עם שני קצוות חותכים, ממש כמו Darth Maul.

יש לכם הצעות מעניינות? רוצים להגיע ולעשות סרטונים ושטויות אצלנו במתחם? מוזמנים ליצור קשר!

אז איפה מתחם המציאות המדומה נמצא ברחובות

המתחם החדש והראשון שלנו נמצא ברחובות, ברח' הרצל 220 אנחנו מספקים חוויה מרכזית אחת, ועוד מגוון חוויות מציאות מדומה שמעודדות תקשורת, חשיבה ועבודת צוות: 

אם אתם רוצים לשדרג אירוע פרטי או עסקי בעזרת חוויות מציאות מדומה משוגעות – תקפצו לאתר שלנו VR2GO – חוויות ואטרקציות מציאות מדומה לאירועים.

13 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page