top of page

ההופעה של די ג'יי מרשמלו בפורטנייט – מבט חטוף על הפוטנציאל של המציאות המדומה

ההופעה של די ג'יי מרשמלו בפורטנייט - מבט חטוף על הפוטנציאל של המציאות המדומה

פורטנייט של Epic Games הופך בהדרגה מ"סתם" עוד משחק מאוד פופלארי של קרבות רויאל לאבן פינה חברתית למיליוני שחקנים מרחבי העולם. ביום שבת ה 2 בפברואר, המשחק אירח הופה חיה של די ג'יי עולמי DJ Marshmello. בהופעה החיה השתתפו כמיליון משתתפים, בלייב!!!

המופע הוירטולי הזה הוא דוגמא או יותר נכון מבט חטוף לכיוון העתיד של טכנולוגיות מציאות מדומה בכלל, ועל ההופעות והחוויות החברתיות העתידיות במציאות מדומה בפרט. המופע של די ג'יי מרשמלו בתוך העולם של פורטנייט נמשך קצת יותר מעשר דקות, והוא אירח באופן בו זמני כמיליון שחקנים מרחבי העולם, על ידי יצירה של המון, ואנחנו מתכוונים כעשר מיליון משחקים נפרדים של כמאה שחקנים בכל משחקון. לשם השוואה, מחזיק שיא גינס למספר המשתתפים הרב ביותר הופעה הוא 4.2 מיליון אנשים, מחצית מהמשתתפים בהופעה של די ג'יי מרשמלו. האירוע היה כל כך פופולרי שהוא הקפיץ את השיר “Happier”, מהמקום השמיני למקום השני בטבלת Billboard Hot 100 list.

ההפקה של ההופעה

ההפקה של ההופעה הייתה חדשנית, וחשפה לעולם כולו את היכולות והפוטנציאל האדיר של הופעות וירטואליות, כאלה שיכולות להתחרות בהופעות, ההפקות והפסטיבלים הגדולים בעולם, כמו Insomniac Events’ Electric Daisy Carnival. ההופעה, גם במבט לאחור, וגם במבט בזמן ההופעה עצמה, בה נכחתי!!! התחושה הייתה מאוד "חיה" למרות שהכל היה בתוך המנוע של אנריל.

ההופעה עצמה התבססה על מעקב אחר תנועות הגוף של מרשמלו עצמו. 

עד כמה התופעה הזאת חזקה? נכון לכתיבת שורות אלה, לסרטון שממש פה יש כמעט 30 מיליון צפיות!

מה יהיה אפשר לעשות בשילוב מציאות מדומה?

שחקני פורטנייט בשמחה הראו את האימוג'ים ותנועות הריקוד הטובות ביותר שלהם, אבל הכל היה מאחורי המסכים השטוחים של המחשבים או ה Xbox, בהשוואה לפוטנציאל ואיכות ההופעות שניתן לחוות במציאות מדומה.

תחשבו על אותה תחושה והאנרגיות שהמשתתפים חווה בהופעה על מחשב בריקוד וריחוף ב Pleasant Park רק שבמקום לשבת מול המסך, אתם זזים, קופצים ורוקדים עם כל הגוך שלכם, עם חברים מרחבי העולם. נוסף על כך, כשאתם מסתכלים לצדדים, אתם רואים נוף וסביבה עשירה וויזואלית בטירוף בכל כיוון אליו תסתכלו. אתם לא מסתכלים מבעד לחלון, אתם שם. סוג כזה של חוויה במציאות מדומה כבר קיים היום.

המשחקים במציאות מדומה זוכים ליותר ויותר חשיפה

שחקנים באפליקציות כמו VRChat כבר משתמשים באביזרים נלווים שמאפשרים מעקב אחר תנועות גוף, כדי להיות ולהביא את הריקוד האמיתי שלהם לתוך העולם המדומה. 

לשם השוואה לסרטון הראשון, לריקוד במציאות מדומה, בניגוד להופעה בפורטניינט יש "רק" כמעט מיליון צפיות.

אבל!

לסרטון הבא, של חוויה ספציפית במציאות מדומה, חוויה מאוד פופולרית בשם "BEAT SABER" יש כ 6 מיליון צפיות. לתחום המציאות המדומה מדובר על אחת החוויות עם החשיפה הרבה יותר, ואולי אפילו זליגה למיינסטרים

הפלטפורמה של AltspaceVR למציאות מדומה

המספרים אפילו לא קרובים, אי אפשר להשוות את כמות השחקנים של פורטנייט לאלה המודעים לפלטפורמה של AltspaceVR, אבל המציאות המדומה מאפשרת למשתתפים חוויה אימרסיבית יחד עם אווטרים נוספים בסביבה מדומה לחלוטין – דבר אותו משחקי מחשב או קונסולות פשוט לא יכולים לשחזר כי הם בשני מימדים. 

באיזו נקודה אירועי לייב יהיו רווחיים בפלטפורמות המבוססות על מציאות מדומה?

הכיוון הכללי ברור, אבל עדיין מוקדם בשביל להגיד איך הופעות חיות במציאות מדומה יעבדו, בעיקר כשאפילו עם כל הפופלריות של פורטנייט, ההופעה של מרשמלו הייתה הראשונה מסוגה, ו Epic Games עדיין לא הכריזו על הופעה נוספת.

אחרי שאמרנו את מה שהספקנים אומרים, אנחנו עדיין לא יודעים להצביע או להבין את האופן בו המציאות המדומה והופעות חיות ישתלבו באופן הטוב ביותר. חוץ ממגבלות החומרה, עליהן לדעתנו התגברו, הביצוע לא מוגבל ממש כמו הדימיון. כל התחום של הופעות חיות במציאות מדומה הוא עדיין תחום חדש לחלוטין. אנחנו בטוחים שנראה יותר ויותר הופעות כמו של די ג'יי מרשמלו בלייב במשחקים. אנחנו בטוחים שגם הופעות במציאות מדומה יהיו מוצלחות באותה מידה, ואף יותר, שכן החוויה במציאות מדומה עולה אלפי מונים על החוויה מול המסך.

פורטנייט הוא כותר מאוד פופלרי שדחף את עצמו לקהלים ושחקנים (בהחלט צעירים) בקצב מפתיע, והופעה כמו של די ג'יי מרשמלו היא חוויה נלוות מדהימה רעיונות ואופן הביצוע היה מושלם. לא משנה כמה זמן יקח עד שהופעות חיות במציאות מדומה יהיו פופלריות, אבל דבר אחד בטוח: כל עוד מותגים ויוצרי תוכן ממשיכים לקדם וליצור אייקונים תרבותיים של גיימינג ומציאות מדומה, השחקנים עצמם ידרשו יותר ויותר חוויות חיות אותם הם יוכלו לחוות יחד עם חברים ומליוני שחקנים מרחבי העולם. 

בעתיד, אנשים בכל הגילאים, יהיו במרחק לחיצת מקש על שלט של קסדת מציאות מדומה ממגוון רחב של הופעות חיות מרחבי העולם כולו, בלי נסיעות, באותו הרגע, מהבית. כל אותם אנשים שנאלצים להיות מסוגרים בביתם, מכל הסיבות שבעולם, והם מרגישים שהם קצת מבודדים יוכלו סוף סוף לפתח ולשמר קשרים חברתיים, למצוא חברים שאוהבים את אותן חוויות כמו סקי באלפים או גלישת גלים במציאות מדומה, יחד עם מאות אלפי שחקנים מכל רחבי העולם.

לייזר טאג במציאות מדומה - חוויה קבוצתית בלתי נשכחת

עד שלכולנו יהיו משקפי מציאות מדומה בבית, אנחנו מזמינים אתכם למתחם החדש והראשון שלנו נמצא ברחובות, ברח' הרצל 220

אנחנו מספקים חוויה מרכזית אחת, ועוד מגוון חוויות מציאות מדומה שמעודדות תקשורת, חשיבה ועבודת צוות: 

אם אתם רוצים לשדרג אירוע פרטי או עסקי בעזרת חוויות מציאות מדומה משוגעות – תקפצו לאתר שלנו VR2GO – חוויות ואטרקציות מציאות מדומה לאירועים.

11 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page