top of page

הקמת מתחם מציאות מדומה

הקמת מתחם מציאות מדומה - טאוור טאג לייזר טאג במציאות מדומה

הקמת מתחם מציאות מדומה, למה מציאות מדומה בכלל ומתחם virtual reality בפרט?

כשישבנו וחשבנו מה יכול להיות הדבר הבא, דמיינו מתחם בידור בו אנשים מכל הגילאים יוכלו לחוות במציאות מדומה חוויה משותפת (חברתית), מרגש, שתגרום לקצת צעקות ובעיקר תגרום לשחקנים לחייך ולהמשיך ולדבר על החוויה במציאות מדומה כחוויה חיובית ש"בא לנסות שוב". התחלנו בהפעלות, חוויות ואטרקציות מציאות מדומה לאירועים עסקיים ופרטיים: VR2GO, אך מהר מאוד הבנו, כי מדובר ממש בקצה הקרחון, ולכן התחלנו לחשוב בכיוון של הקמת מתחם מציאות מדומה.

קיבלנו חיזוק מפורבס שכתבו באוגוסט 2017:

"The Business Of Virtual Reality Arcades, A Future $45 Billion Industry"

המטרה של רוב מתחמי המציאות המדומה היא להנגיש את הטכנולוגיה החדשה לכמה שיותר משתמשים, ובשאיפה להפוך את המציאות המדומה , המציאות המעורבת והמושלכת לטכנולוגיה שמוכרת ונמצאת בשימוש על ידי רוב האוכלוסיה.

אז מזה בעצם Tower Tag?

ה Tower Tag היא חוויה מיוחדת, המאפשרת לכם להתחרות ב 2 קבוצות אחד נגד השני בהשראת לייזר טאג המפורסם והמוכר.

שחקו עד 8 שחקנים במקביל, בחווית מציאות מדומה של 4 נגד 4 שחקנים – בקרב יריות מעורבב עם אסטרטגיה וeSports.

לרשותכם שטח תנועה חופשי של 3X3 מטר, ובו תוכלו להסתובב, להתחבא, ולעשות פזצטות על הרצפה!

מצורף סרטון קצר שממחיש טיפה מהחוויה המיוחדת!

אז איפה מתחם המציאות המדומה נמצא ברחובות

המתחם החדש והראשון שלנו נמצא ברחובות, ברח' הרצל 220 אנחנו מספקים חוויה מרכזית אחת, ועוד מגוון חוויות מציאות מדומה שמעודדות תקשורת, חשיבה ועבודת צוות: 

מצב שוק המציאות המדומה ומתחמי המציאות המדומה ספציפית בקטגוריה של בידור

קהל היעד – מה אנחנו רוצים אצלנו? שחקנים מכל הגילאים, גם נשים וגם גברים, גם ילדים וגם בעלי ניסיון חיים. 

הבעיה: בנובמבר 2016 פתחה חברת HTC מתחם עצום, אך הדמוגרפיה של המבקרים ברורה: שחקנים זכרים בגילאים של 18 – 30.

עלויות כניסה לא זולות בכלל – אם אתם יזמים צעירים המנעו מלעשות שטויות, בשנת 2017 פשטו את הרגל או סגרו מתחמים ודוכני מציאות מדומה מעל 10 עסקים שונים. הסיבות שונות אך אנחנו מרימים דגל אדום לפני צלילה לתחום שנראה ורוד מתמיד. העלויות לפתיחת מתחם מציאות מדומה מסתכמות במאות אלפי שקלים במקרה הטוב. ואנחנו לא מדברים על רישיונות ועלויות נוספות. שלא נדבר על התקדמות טכנולוגית במהירות הזויה של החלפת ציוד בכל חצי שנה-שנה.

חוויה חברתית – נושא זה הוא אחד החשובים בתחום של בידור ומציאות מדומה. ההצלחה של המציאות מדומה כטכנולוגיה בידורית תוכח ביום בו משתמשים ומפתחים יבינו ויפנימו כי החוויה היא חוויה חברתית ולא מבודדת. ובהכרח, כמה שיותר אנשים שמשתתפים בחוויה ביחד כך כולם נהנים יותר.

ולענייננו: הקמת מתחם מציאות מדומה

מגבלות

החלל, לא החלל החיצון, חלל המשחק. גודל שטח המשחק המינימלי של שחקן בודד ב HTC VIVE הוא 2.5 על 2.5 מטר. אם יש לכם יותר מרווח, אנחנו ממליצים מאוד להוסיף ריווח מהקירות. כמובן שיש צורך בדלפק קבלה ובפינת ישיבה כגודל הקבוצות שמתוכננות להגיע אליכם. חשיבה מחוץ לקופסא על בסיס ניסיון: אחת ההחלטות הקריטיות שקיבלנו הייתה להימנע מקירות מפרידים בין שחקנים. ולכן בכל חלל של קבוצה (שלושה שחקנים) אין כלל קירות מפרידים, ושלושת השחקנים בכל קבוצה נמצאים תחת אותם שני מגדלאורים.[/vc_column_text][/vc_column_inner]

מטרת מתחם הבידור

כנגזרת ישירה: החוויה והאטקרציות של המציאות המדומה אותם אתם רוצים להציע לקהל שלכם. האם תציאו חוויות על בסיס ה HTC VIVE, חוויות מחנות ה STEAM או חוויות ייחודיות שלא ניתן להתנסות בהן בבית. זאת שאלה קצת מכשילה, מכיוון שנכון לכתיבת שורות אלה ל 99% מאוכלוסיה אין התקן מציאות מדומה כלשהו, והאחוז באוכלסיה שהתנסה בחוויות מציאות מדומה איכותיות מאוד נמוך. ואנחנו לא מדברים על מי שהתנסה ב"מציאות מדומה" של מכשיר סלולרי שנכנס למתאם מפלסטיק או קרטון שנחשב לכל הדעות חוויה ירודה ביותר שאינה קרובה ולו בקצת לחוויה במכשירים באיכות גבוהה.

התשובה שלנו: התחילו פשוט, ותהיו מוכנים להוסיף. אם תבחנו את המגוון הרחב של חוויות ה VR שקיימות תופתעו לטובה גם מהמגוון וגם מהאיכות של משחקים וחוויות אלה. ככל שהזמן יעבור תצטרכו להשקיע בטכנולוגיות ותכנים נוספים, אך יקח לכך זמן.

הגישה המובילה להקמת מתחם מציאות מדומה

גיבוש ותכנון תוכנית בנייה

עכשיו שאנחנו חושבים שאנחנו יודעים מה אנחנו צריכים מבחינת דרישות פונקציונליות ועיצוביות. אנחנו מתחילים בשלב של השרטוטים של הסקיצות ובמקביל לבחון איזה תכנון אדריכלי  יוכל למקסם את מגבלות הנכס הקיים או הנבחר. במהלך התהליך הזה ניתן לכמת בדיוק רק את עלויות הבנייה ולהכין את התוכניות לשלב הבא.

הערכת ותכנון תשתיות

יש לבחון תשתיות חשמל, תשתיות אינסטלציה ותשתיות מיזוג קיימות על מנת לקבל מושג והערכה ראשונית במה ניתן להשתמש כפי שקיים, מה יש להתאים ומה יש לעשות מחדש מהיסוד. בכך כמובן ניתן לקבל מושג ראשוני על העלויות של כל הבנייה. בדרך כלל יהיה צורך לשנות את הריצפה, אם זה ריצוף או הדבקה כלשהיא. לעיתים יהיה גם צורך לבצע התאמות מבניות על מנת שהמבנה עצמו של הנכס יענה לדרישות הפונקציונליות והעיצוביות של הארקייד שלכם.

בנייה תהליך הבנייה בדרך כלל מקביל לשלב הגשת האישורים. כך, ניתן להשלים את תהליך הבנייה במקביל לקבלת האישורים המתאימים. כמובן ששלב ההרצות יכול לצאת לדרך רק כאשר האישורים הסופיים הגיעו. רוב תהליך הבנייה שלנו כלל בניית גבס ובנייה בעץ, כך יכולנו לחסוך גם עלויות וגם זמן.

היה לנו מאוד חשוב שבשלב העבודה הכבדה של הבנייה, מירב הדברים יתבצעו במקביל על מנת למנוע היגררות ופגיעה בלו"ז העתידי.

אישורים

עכשיו שהתוכניות מוכנות, ובדקנו דרישות מיוחדות כמו דרישות כבאות, ביטוח, רישוי עסקים,נגישות, משרד הבריאות (בהנחה ונמכר אוכל), אישורי משטרה (אם נמכר אלכוהול במקום) ועוד אישורים רבים. יש לבדוק האם יש צורך להגיש תוכניות לקבלת אישורים. כמובן שבמידה וניתן להימנע מכך, זכיתם בצמצום ניכר של זמני ההמתנה והביורוקרטיה.

הוספת עיצוב, ריהוט, מכשור וכל מה שביניהם

תהליך הבנייה בדרך כלל מקביל לשלב הגשת האישורים. כך, ניתן להשלים את תהליך הבנייה במקביל לקבלת האישורים המתאימים. כמובן ששלב ההרצות יכול לצאת לדרך רק כאשר האישורים הסופיים הגיעו. רוב תהליך הבנייה שלנו כלל בניית גבס ובנייה בעץ, כך יכולנו לחסוך גם עלויות וגם זמן.

היה לנו מאוד חשוב שבשלב העבודה הכבדה של הבנייה, מירב הדברים יתבצעו במקביל על מנת למנוע היגררות ופגיעה בלו"ז העתידי.

רכיבים טכנולוגיים

עכשיו שהתוכניות מוכנות, ובדקנו דרישות מיוחדות כמו דרישות כבאות, ביטוח, רישוי עסקים,נגישות, משרד הבריאות (בהנחה ונמכר אוכל), אישורי משטרה (אם נמכר אלכוהול במקום) ועוד אישורים רבים. יש לבדוק האם יש צורך להגיש תוכניות לקבלת אישורים. כמובן שבמידה וניתן להימנע מכך, זכיתם בצמצום ניכר של זמני ההמתנה והביורוקרטיה.

בדיקת מערכות והכשרות עובדים

שלב זה בוצע במקביל להכנסה של הרכיבים הטכנולוגיים וכל נושא העיצוב.

זה בוצע במקביל מכיוון שהיה מעט חשש שיהיה צורך לבצע שינויים מבניים כתוצאה מאי הצלחת התכנון של מבנה העמדות, החיישנים והמגדלאורים. העובדה שכל הבנייה הסתיימה אפשרה לעבוד בחלל עבודה נוח, מוכן מבחינת חשמל, מיזוג ותקשורת. בשלב זה על פי הניוסיון שלנו במתחמים זמניים שהוקמו לקחנו ריזיקה על סידור השחקנים שהתבסס על חישובים מתמטיים לפני תחילת העבודה. חישבנו עשרות פעמים כדי להתאים את הציוד הטכנולוגי לרעיון של מרחב פתוח.המנוף 4 – רחובות

התהליך עצמו של הקמת מתחם ה VR הראשון שלנו בכמה תמונות

שורה תחתונה!

שמונה שחקנים שמשחקים יחד באותו החלל מספקים למשתמש חוויה אמיתית יותר של חופש, ואלה הן חוויות הרבה יותר משמעותיות מחוויה אישית במציאות מדומה. זירות קרב של מציאות מדומה – VR Arenas – נבנו במיוחד על מנת לספק חוויות מציאות מדומה מרובות שחקנים, מכל הסוגים גם שיתוף פעולה וגם שחקנים כנגד שחקנים. וזאת, אנחנו מקווים רק ההתחלה!!! החלום שלנו היה להקים מתחם מציאות מדומה חדש, מיוחד, כיפי, שיוציא קבוצות של חברים, משפחות ויביא חברות לימי כיף. השתוקקנו לראות את החיוכים של המבקרים במתחם, לאמירה "WOW" ולתת חוויה בה המבקרים ימצאו את עצמכם בעולם אחר, חדש ומרתק.

בנייה והקמה של מתחמי מציאות מדומה

אנחנו נספק את כל הטכנולוגיה, הקמה ובנייה של המתחם, הדרכות לצוותים ולעובדים, שדרוגים קבועים ובעת הצורך, הקמת אתר לחברה וקידום המיזם במדיה.

מתחמי המציאות המדומה הקבועים מיועדים לתוכנית עסקית של לא פחות משנתיים במקום קבוע ללא ניידות. אם יש לכם צורך בתוכנית עסקית קצרה יותר פנו אלינו ובקשו מאיתנו את מתחמי המציאות המדומה הניידים שלנו.

לחצו כאן כדי ללמוד עוד על: בנייה והקמה של מתחמי מציאות מדומה.

הקודם

הבא

21 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page