top of page

מתחמי מציאות מדומה – מתחמי הגיימינג והבידור של העתיד

מתחמי מציאות מדומה - מתחמי הגיימינג והבידור של העתיד

רוב בני הנוער, והאמת גם רוב האוכלוסיה עדיין לא יכולים להרשות לעצמם ולרכוש קסדת מציאות מדומה איכותית, לכן, הם בוחרים להגיע למתחמי מציאות מדומה במקום. מתחמי מציאות מדומה צצים ברחבי העולם, ומאפשרים למבקרים לחוות חוויות מציאות מדומה איכותיות שנוצרות בעזרת מחשבים איכותיים וחומרה איכותית ללא צורך ברכישה של משקף מציאות מדומה. תעשיית הגיימינג במציאות מדומה הרוויחה כמעט כ 300 מיליון דולר לפי מחקר של SuperData. זה לא נשמע הרבה בכלל, אך לפי התחזיות שלהם, התעשייה של הבידור המבוסס על חוויות של מציאות מדומה ומציאות מעורבת הולכת לתפוח ולגדול עד לשנת 2020 לתעשייה בשווי של כ 2.3 מיליארד דולר.

מתחמי מציאות מדומה מבוססי חוויות מרובות שחקנים

יש מתחרה חדש בשוק הבידור – מתחמי מציאות מדומה מופיעים ברחבי העולם והארץ ומאפשרים למבקרים להתסנות בחוויות ממוחשבות בעולמות מדומים מבלי לרכוש משקפי מציאות מדומה.

"אין כל כך הרבה דברים שניתן לעשות כשאתם בגילאי ה 13, 14, 15, 16 לאחר בית הספר, במיוחד אם אתם לא עוסקים בספורט," אומר המנכ"ל של מתחם המציאות המדומה Yokey Pokey בברוקלין שבניו יורק. "אתם לא רוצים שהילדים שלכם יהיו דבוקים למסך כל היום בבית. הם באים למתחם. משחקים יחד ונגד חברים שלהם. הם ממש עושים פעילות אקטיבית במתחם".

יש כיום מגוון רחב מאוד של משקפי מציאות מדומה, ומיליוני קסדות מציאות מדומה שנמכרו לבעלות וצרכנים פרטיים – חברת סוני פלייסטיישן מכרה מעל למיליון יחידות של משקפי מציאות מדומה, אבל עדיין "מציאות מדומה" לא הגיע למיינסטרים, ורוב האנשים, בטח שבארץ לא מכירים את הטכנולוגיה.

בשנה שעברה, תעשיית הגיימינג במציאות מדומה הרוויחה כ $286.7, לפי דוח של SuperData, אבל לפי התחזית הרווח צפוי לגדול להרבה יותר – כ $2.3 מיליארד עד לשנת2020. נכון, ניתן לרכוש Google Cardboard בפחות מ 30 שקלים, ובכך ניתן להפוך את הפלאפון שלכם לקסדת מציאות מדומה בסיסית, אבל משקף מציאות מדומה איכותי יעלה אלפי שקלים. קסדת המציאות המדומה של אוקולוס ריפט עולה כ $399, בעוד ומשקף של HTC Vive מתחיל ב $599 — שלא לדבר על העלויות של המחשבים המאובזרים בכרטיס גרפי איכותי ובכלל מפרט של מחשב גיימינג איכותי על מנת להריץ חוויות מציאות מדומה ללא בחילות לשחקנים.

מתחמי מציאות מדומה בחו"ל, כמו ה Yokey Pokey נפתחו ברובם במהלך שנת 2017. לשם השוואה למתחמים שבארץ, מתחמי הבידור של מציאות מדומה בארה"ב בעלי כמות ערכות מציאות רבה יותר בכל מתחם, 42 במספר רק בסניף אחד: משקפי מציאות מדומה של פלייסטיישן VR, אוקולוס ריפו, סמסונג גיר. בסה"כ מתחם מציאות מדומה שכזה יכול להפעיל כ 30 שחקנים במקביל.

המחירים בחו"ל – 90 ש"ח לחצי שעה של פעילות.

כמו הרבה מאוד שחקנים שיש בבעלותם מחשב גיימינג, עדיין לא ביצעו את המעבר למשחקים במציאות מדומה פשוט בגלל שזאת תוספת מאוד נכבדת מבחינת עלויות, ולכן רוב בני הנוער לא יכולים להרשות לעצמם משקף מציאות מדומה. וכך, הופכים לאט לאט מתחמי המציאות המדומה למקום בילוי של בני נוער, ביחד, ולא כל אחד בביתו מול המחשב.


כפי שניתן לצפות, חלק ניכבד מהקהל של המתחמים בארה"ב עם בני נוער, יש מסיבות וחגיגות של ימי הולדת ומדי פעם מריצים טורניר של משחק מסויים.

מתחמי ה VR בארה"ב עוברים קשה על מנת ליצור בסיס של קהל מבוגר יותר מבני הנוער, על ידי אירוח של ערבי ציור בתלת מימד, התמודדות עם פחדים ועוד…

אז איפה מתחם המציאות המדומה נמצא ברחובות

המתחם החדש והראשון שלנו נמצא ברחובות, ברח' הרצל 220 אנחנו מספקים חוויה מרכזית אחת, ועוד מגוון חוויות מציאות מדומה שמעודדות תקשורת, חשיבה ועבודת צוות: 

מה קורה אצלנו במתחם המציאות המדומה ברחובות?

חווית טאוור טאג אותה (ורק אותה) שאנחנו מפעילים במתחם המציאות המדומה שלנו, היא חוויה ייחודית בארץ וברמה עולמית מבחינת איכות וחווית המשחק.

בטאוור טאג אתם תשחקו בקבוצות של עד 4 על 4 שחקנים בחדרים צמודים, קבוצה כנגד קבוצה בקרב עתידני במציאות מדומה.

מאז שפתחנו, הקהל במתחם מתחלק באופן הבא: שליש – ילדים ובני נוער, שליש – משפחות, חברות, ימי גיבוש, חיילים, סטודנטים, מסיבות רווקות ורווקים ועוד…

כ 80 – 90 אחוז מהמבקרים במתחם מתנסים במציאות מדומה בפעם הראשונה

מלאו את הפרטים שלכם

צרו איתנו קשר

קבוצה של יותר מ – 6, רוצים לעשות יום הולדת?

אנחנו כאן בשבילכם!

צרו עמנו קשר ישירות

אם אתם רוצים לשדרג אירוע פרטי או עסקי בעזרת חוויות מציאות מדומה משוגעות – תקפצו לאתר שלנו VR2GO – חוויות ואטרקציות מציאות מדומה לאירועים.

0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page