top of page

מציאות מדומה – הרבה מעבר למשחקי יריות

שימוש במציאות מדומה לפני סריקת MRI על מנת להרגיע ילדים

בית חולים באנגליה, הוא הראשון שמשתמש בתוכן מותאם על מנת להרגיע ילדים לפני סריקת MRI.
בית חולים באנגליה, הוא הראשון שמשתמש בתוכן מותאם על מנת להרגיע ילדים לפני סריקת MRI.

כאשר נכנסים לחדר שבו נמצא מכשיר ה MRI, במיוחד כשיש בדיקה כזאת כילדים, הרעשים, הסביבה המצומצמת יכולים ועלולים לגרום לתחושת קלסטרופוביה ולחץ מוגבר.


נכון, הטכנאי יכול להרגיע, להסביר ולתאר את הבדיקה שהולכים לעבור, אבל כמובן שזה מאוד מאוד מאוד קשה לביצוע באופן שבאמת ירגיע את הילד או הילדה. 


בבית החולים Kings College שממוקם בלונדון באנגליה, זיהו את הבעיה וחשבו על תוכנית להתמודד עם בעיה, כיצד מרגיעים מטופלים מבוגרים וילדים כאחד, באמצעות סרטון 360 מעלות בו צופים במשקף מציאות מדומה. 


במיוחד לטובת הבדיקות האלה, יצרו אפליקציה של סרטון 360 מעלות בו צופים במציאות מדומה, רואים את כל התהליך, מרגע הכניסה, מה הולכים לעבור, וכל הסיבות למה אין ממה לחשוש!

התגובות החיוביות לא איחרו להגיע


בבית החולים קיבלו פידבק חיובי, מאוד, והכל בזכות תוכן פשוט וקצר של 360 מעלות למציאות מדומה, שיכול לעזור ולהרגיע את המחשבות של המטופל. 


האפליקציה חינמית להורדה לכל מכשירי האנדרואיד, כאשר שני המפתחים מתכננים לפתח גרסה גם למכשירי iOS.


הם מאמינים כי כל בתי החולים יכולים להשתמש באפליקציה הזאת על מנת להרגיע את המטופלים, להפוך את החוויה לנעימה קצת יותר, בעיקר אם אפשר לשלול תחושות ורגשות שליליים של פחד וחשש.


איך מציאות מדומה עוזרת לילדים עם אוטיזם להבין יותר טוב את העולם האמיתי

ב HERMITAGE שבאנגליה, במכון טיפולי מיוחד משתמשים במציאות מדומה (Virtual Reality) על מנת לעזור לילדים עם אוטיזם להתאקלם למקרים ואירועים שהם עלולים וסביר שיתקלו בהם בחיים האמיתיים שלהם, מחוץ לבית הספר. 


בעיירה קטנה זאת, מקווים כי חוויות שונות במציאות מדומה, גם משחקים, אך גם פעילויות יום יומיות יוכלו להקל על הילדים. פעילויות יום יומיות אלה יכולות להיות מלחיצות יותר לילדים, במיוחד אם סיטואציות אלה חדשות להם. 


ה"תסריטים" מאפשרים לילדים לחוות ולהכיר פעילויות יום יומיות כמו הליכה לקניון, עלייה ונסיעה באוטובוס ואפילו עלייה על מטוס לפני טיסה. כמובן שכל החוויות האלה במציאות מדומה בטוחות ומאפשרות לבצע את זה, מבלי לצאת מהכיתה או מהמכון. 


מורה המחשוב מספר: "החברה הצעירים שלנו, בעלי קשיים עם נושאים חושיים, ולכן הם יכולים בהליכה או בהגעה למקומות עם הרבה אנשים כמעמס יתר ודבר מלחיץ מאוד, במיוחד אם אלה מקומות חדשים" 

"הם אוהבים את המוכר, הם אוהבים את השגרה. לכן, משקף המציאות המדומה, והחוויה המותאמת מאפשרת להם לחוות מציאות חדשה, ולעזור להם להתכונן לקראת מעבר או הגעה למקום חדש, ולהתמודד טוב יותר עם חוויה מציאותית שכזאת"


במכון המסויים יש כ 95 בני נוער וילדים בקצה הקשה יותר של הספקטרום, ביניהם גם כאלה שאינם יכולים לשוחח או לתקשר לגבי הצרכים שלהם. 


Particulate - חווית מציאות מדומה שמפגישה אומנות ופיסיקה

פיסיקה ניתן להסביר בדרך כלל על ידי מתמטיקה, נוסחאות שונות ומשוואות. אבל כשמדובר על אומנות, הרבה יותר קשה לעשות את אותו הדבר. אומנות היא חוויה אובייקטיבית, והיא בדרך כלל חוויה אישית של הבנה ותפיסה של היצירה. באמצעות Particulate, משלבים את שני התחומים על מנת ליצור חוויה מדהימה במציאות מדומה.

מאפיינים


תסריטים ותרחישים נבחרים, רק בוחרים וצופים.

  1. יצירה ושמירה של תסריטים לפי מה שבא לכם.

  2. ניתן לבצע מגוון שרחב של אינטראקציות ופעולות בעזרת מגוון כלים.

  3. הוספה של כל פס קול או מוסיקה שבא לכם.

  4. מגוון רחב של כלים נוספים להעשרה ובנייה בעולם החלקיקים. את Particulate תומך באוקולוס ריפט ותוכלו למצוא אותו פה.

פעילות קבוצתית במציאות מדומה - הכשרה, גיבוש ופיתוח צוותים הכשרת מנהלים במציאות מדומה


9 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page