top of page

פורטנייט במציאות מדומה [ Population: One ] ?

פורטנייט במציאות מדומה [ Population: One ]

מתוך תערוכת CES 2019 – מבט ראשון על משחק יריות מסקרן בסגנון Battle Royale Shooter בשם Population: One

הנוף של הגיימינג במציאות מדומה בתחילת שנת 2019 הוא נוף מאוד תחרותי ומגוון. לפי נתונים עדכניים יש מעל ל 4 מיליון משקפי מציאות מדומה שמתחברים למחשב, והשוק של חוויות ומשחקי מציאות מדומה איכותיים ואימברסיביים נרחב ומתרחב עוד יותר כל הזמן. החל במשחקי יריות – shooter – כמו המשחק Onward, משחק ארקייד Contractors ועד למשחקים מרובי שחקנים כמו War Dust, החומרה כבר הרבה זמן לא מהווה מכשול שעוצר מפתחים מלהגשים ולפתח את משחקי המציאות המדומה עליהם הם חולמים.

במהלך כנס העיתונאים ב CES של חברת HTC חזר ועלה כותר מציאות מדומה בשם Population: One. המשחק הוא פיתוח של חברת Big Box VR ( אותו צוות מפתחים שעומד גם מאחורי המשחק Smashbox Arena), ו Population: One נקרא על ידם כמשחק באטל רויאל הראשון במציאות מדומה. אבל!!! זה לא כל כך מדויק… Stand Out, BAM, Rec Room’s Rec Royale, ובקרוב גם Virtual Battlegrounds כבר פה, אבל המשחק החדש נראה קצת שונה. לאחר הכנס ניתנה אפשרות להתנסות במשחק באמצעות משקפת מציאות מדומה של Vive Pro יחד עם מתאם אלחוטי, בקרב קצר אך אנרגטי של שניים על שניים. * המשחק עצמו יגיע ממש כמו פורטנייט עם מגוון מודים לבחירה בדיוק כמו בפורטנייט, רק קצת בקטן יותר, מוד של קרב באטל רויאל של 24 שחקנים על גבי מפה עצומה בגודל של קילומטר רבוע.


יש עדיין פיתוח לעשות לפני שניתן לשחרר לשוק את המשחק Population: One, אך, עכשיו שזה נאמר, נראה שהמשחק מוגמר הרבה יותר ממשחקים אחרים במציאות מדומה. מבחינה ויזואלית, זה בהחלט המשחק המאוזן ביותר, עם צבעים בוהקים וחיים ותחושה אמיתית, מלווה באנימציית אווטרים יציבה.

התפעול של הנשקים מאוד פשוט ויש מלאי (אתם פשוט מושכים נשקים מתוך קופסאות שפזורות וצפות ברחבי המפה, כאשר אתם לוחצים על כפתור המלאי) ותהליך הטעינה / החלפת המחסנית מספיק נוח ובולט. ברור שיש מחיר לעובדה שאת הנשקים שולפים מהחלק התחתון מתיבות ולא באמצעות שליחת הידיים למותניים כמו ברוב משחקי היריות במציאות מדומה, אבל בתמורה מקבלים חווית משחק טובה יותר.

מכיוון שהמשחק הוא משחק באטל רויאל – battle royale – ולכן הוא מאוד דומה במשחקיות שלו מבוסס על הסגנון של פאב ג'י PUBG, ופורטנייט Fortnite, או כל אחד מהמשחקים שצויינו קודם. אתם יחד עם 23 שחקנים נוספים צונחים על פני מפה, ועליכם לחפש אחר אספקה וציוד לחימה על מנת להגן על עצמכם. במהלך המשחק, האזור הבטוח של מפת המשחק הולך ומצטצם בדיוק כמו בפורטנייט ועליכם להתקרב לשחקנים אחרים שנותרו במשחק עד שנשאר השורד האחרון. 

במשחק Population: One יש מאפיינים שמייחדים אותו מהמתחרים: בנייה, טיפוס ודאייה (מעוף). הדוגמה הטובה ביותר לאופן הבנייה במשחק היא כנראה המשחק פורטנייט. בניגוד לבנייה או ללחימה בפורטנייט שכוללת בנייה מהירה מאוד ורבה מאוד, בגרסת פורטנייט במציאות מדומה על השחקנים לבנות, אך זה אינו מרוץ לצבירת יתרון גובה, אלא יותר שימוש חכם ואסטרטגי בנק' מחסה והשימוש בהם כיתרון שלכם.

הבדל נוסף בין פורטנייט לבין הגרסה של Population: One בא לידי ביטוי באופן הטיפוס. בדומה ל Zero Caliber, Virtual Battlegrounds וכותרים נוספים במציאות מדומה, ניתן לטפס בקלות על כל דבר במשחק. כל מה שצריך לעשות הוא לשלוח את הידיים לפנים, ללחוץ על לחצן הטפיסב ולמשוך את עצמכם למעלה. לעיתים קרובות אספקה, תחמושת וציוד לחימה מוחבאים על גגות ולעיתים יתרון הגובה יהיה היתרון המשמעותי שלכם בניצחון על היריבים שלכם. ניתן אפילו תוך כדי היטלות מהקצה של המבנה או בזמן היטלות על קיר ניתן להציצ מעבר למחסה, ולירות בהנאה ממחבוא ביריבים שלכם.

החלק השלישי והמספק ביותר היא יכולת הדאייה. כאשר אתם קופצים מגג מבנה גבוהה תוכלו לדאות / לעוף פשוט על ידי פריסת הידיים לצדדים בצורה של האות T. תוכלו גם לשלוט במעוף על ידי הישענות לכיוונים שונים וכך לשלוט במקום הנחיתה שלכם. היכולת לעוף / לדאות במציאות מדומה יאפשר לכם לנוע במרחב במהירות ואף להפתיע את האויבים בהתקלה. 

https://www.youtube.com/watch?v=ooCgsZeZP08

מנגנון התנועה של המשחק

פניות חלקות לא הופעלו בסביבת הדמו, אבל היא יחסית נטולת בחילות. על מנת לנוע לפנים ניתן ללחוץ על היד לחצן בשלט ביד הלא דומיננטית, או להשתמש בלחצנים הרגילים לתנועה בכל הכיוונים. המפתחים אמרו כי הנסיינים שלהם מעדיפים את השיטה של לכוון למשוך, אבל לוקח זמן להתרגל לחוויה גם לאלה בעלי ניסיון במשחקי יריות במציאות מדומה.

לסיכומו של עניין: Population: One. המשחק מראה פוטנמיאל רב, אבל כמו הרבה משחקים כמו זה תלויים מאוד בקהילה שמאחוריהם, ולא תמיד סגנון המשחק עצמו. הם חייבים להיות מאוד יצירתיים ולהחזיר שחקנים פעם אחר פעם להמשיך ולשחק באמצעות שדרוגים, פיתוחים ושיפורים קבועים.

מתי נוכל לבדוק האם Population: One הוא הפורטנייט של העתיד – רק במציאות מדומה? איפשהו במחצית הראשונה של השנה.

איזה משקפי מציאות מדומה נתמכים: Vive, Rift, והקסדות של Windows Mixed Reality.

עד שהמשחק יצא, רוצים לבוא לאטרקציה הקבוצתית הכי שווה במציאות מדומה? 

המתחם החדש והראשון שלנו נמצא ברחובות, ברח' הרצל 220

אנחנו מספקים חוויה מרכזית אחת, ועוד מגוון חוויות מציאות מדומה שמעודדות תקשורת, חשיבה ועבודת צוות: 

אם אתם רוצים לשדרג אירוע פרטי או עסקי בעזרת חוויות מציאות מדומה משוגעות – תקפצו לאתר שלנו VR2GO – חוויות ואטרקציות מציאות מדומה לאירועים.

31 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page